Reteaua Corect

Arkitektura e nates (Arhitectura noptii)

de Aura Christi

Domenii:
Fictiune » Poezie
0 voturi
* Pretul include TVA schimba moneda

„Aura Christi është ajo që zotëron më thellë kuptimin e tragjikes. Diskursi lirik i saj, me fuqi fjale dhe përfytyrimi të jashtëzakonshëm, nuk e anashkalon patosin […]” Sorin Alexandrescu

Citeste mai mult

Disponibil in format:
PDF
Marimea fisierului:
≈ 1 MB (113 pagini)
Protectia cartilor:
Detalii
Editura:
Librarium Haemus
Data publicarii:
29.10.2010
ISBN:
978-606-8093-28-4
Short URL:
http://crct.ro/b6p
 
Versiunea tiparita poate fi cumparata de pe situl editurii:
Librarium Haemus
Comentarii pentru "Arkitektura e nates (Arhitectura noptii)"

Comentarii:

  • Fii primul care comenteaza!
Detalii complete despre aceasta carte

„Aura Christi është ajo që zotëron më thellë kuptimin e tragjikes. Diskursi lirik i saj, me fuqi fjale dhe përfytyrimi të jashtëzakonshëm, nuk e anashkalon patosin […]” Sorin Alexandrescu

„[…] ja, në fjalët e Aura Christit, tek rrjedh i bollshëm, nga burime të fshehta, lumi jetëdhënës i poezisë, të mos na trembë retorika e gërmave të mëdha, të Poezisë së madhe.” Nicolae Balota

Du-te inapoi sus

CorectNews - citeste opt ziare intr-unul singur CorectBazaar - schimbi orice, oricand, cu oricine

Twitter is down for the moment!

CorectBusiness beta

Afla tot despre business din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectPolitics beta

Afla tot despre politica din cele 4 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSocial beta

Afla tot despre societate din cele 8 sectiuni ale site-ului AICI

CorectScIT beta

Afla tot despre stiinta din cele 5 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSports beta

Afla tot despre sport din cele 9 sectiuni ale site-ului AICI

CorectLifestyle beta

Afla tot despre felul de a trai din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectArtsbeta

Afla tot despre arta in cele 6 sectiuni ale site-ului AICI

CorectBazaar »

Schimbi, vinzi si cumperi orice

Modalitati de plata:

PayPal
Plati Online
* Toate preturile afisate includ TVA

Urmareste-ne pe: