Reteaua Corect

Nimeni nu poate nega astazi ca numarul dramelor, al tragediilor, al traumelor balcanice intrece sensibil numarul perioadelor de pace relativa, de liniste, de gandire limpede si de independenta. Anii se scurg intr-un mod cu totul original inlauntrul des-numitului Butoi cu Pulbere, asa cum s-ar scurge si pentru un om sechestrat intr-un asemenea butoi si amenintat mereu cu aruncarea in aer, cu pierderea tuturor lucrurilor si a fiintelor dragi, cu rasturnarea sistemului de valori si de vicii. Descopera alaturi de Abdullah Zeneli intamplari si sentimente emotionante ale Gliei albaneze.

Citeste mai mult

Disponibil in format:
PDF
Marimea fisierului:
≈ 1 MB (106 pagini)
Protectia cartilor:
Detalii
Editura:
Librarium Haemus
Data publicarii:
29.10.2010
ISBN:
978-606-8093-32-1
Short URL:
http://crct.ro/b6m
 
Versiunea tiparita poate fi cumparata de pe situl editurii:
Librarium Haemus
Comentarii pentru "Glia albaneza"

Comentarii:

  • Fii primul care comenteaza!
Detalii complete despre aceasta carte

Nimeni nu poate nega astazi ca numarul dramelor, al tragediilor, al traumelor balcanice intrece sensibil numarul perioadelor de pace relativa, de liniste, de gandire limpede si de independenta. Anii se scurg intr-un mod cu totul original inlauntrul des-numitului Butoi cu Pulbere, asa cum s-ar scurge si pentru un om sechestrat intr-un asemenea butoi si amenintat mereu cu aruncarea in aer, cu pierderea tuturor lucrurilor si a fiintelor dragi, cu rasturnarea sistemului de valori si de vicii. Descopera alaturi de Abdullah Zeneli intamplari si sentimente emotionante ale Gliei albaneze.

Kurrkush nuk mund të mohojë sot që numuri i dramave, i tragjedive, i traumave ballkanike e kapërcen ndjeshëm numu-rin e periudhave të paqes relative, të qetësisë, të mendimit të kthjellët dhe të pavarësisë. Vitet rrjedhin në një mënyrë krejt origjinale brenda të ashtuquajturës Fuçi Baruti, ashtu siç do të kishin rrjedhur për një njeri të burgosur në një fuçi të tillë dhe të kërcënuar vazhdimisht se mund ta hedhin në erë, se do t’i humbë gjithçka e dashur dhe e shtrenjtë, se do t’ia përmbysin sistemin e vlerave dhe të mangësive.

Du-te inapoi sus

CorectNews - citeste opt ziare intr-unul singur CorectBazaar - schimbi orice, oricand, cu oricine

Twitter is down for the moment!

CorectBusiness beta

Afla tot despre business din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectPolitics beta

Afla tot despre politica din cele 4 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSocial beta

Afla tot despre societate din cele 8 sectiuni ale site-ului AICI

CorectScIT beta

Afla tot despre stiinta din cele 5 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSports beta

Afla tot despre sport din cele 9 sectiuni ale site-ului AICI

CorectLifestyle beta

Afla tot despre felul de a trai din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectArtsbeta

Afla tot despre arta in cele 6 sectiuni ale site-ului AICI

CorectBazaar »

Schimbi, vinzi si cumperi orice

Modalitati de plata:

PayPal
Plati Online
* Toate preturile afisate includ TVA

Urmareste-ne pe: